هُوَ الَّذي أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدي‏ وَ دينِ الْحَقِّ لِيُظْهِرَهُ عَلَي الدِّينِ کُلِّهِ وَ کَفي‏ بِاللَّهِ شَهيداً | سایت در حال تغییرات ظاهری میباشد!


۲۳۴×۶۰
۲۳۴×۶۰

ایام جام زهر تمام شده

ایام جام زهر تمام شدهReviewed by سانتریفیوژ on Jul 15Rating: ۵.۰ایام جام زهر تمام شدهیک سال ونیم قبل وقتی روحانی از امضای توافقنامه ژنو ذوق زده بود ، چندساعت پس از آن با ارسال نامه ای سرگشاده به رهبر انقلاب، پاسخ ایشان را درمنظومه فکری خود تصور میکرد اما ...

یک سال ونیم قبل وقتی روحانی از امضای توافقنامه ژنو ذوق زده بود ، چندساعت پس از آن با ارسال نامه ای سرگشاده به رهبر انقلاب، پاسخ ایشان را درمنظومه فکری خود تصور میکرد اما مکتوب هوشیارانه امام خامنه ای مبنی براینکه “دستیابی به آنچه مرقوم داشتید قابل تقدیر وتشکر است” نشان دادکه این رهبر هوشیار را نمیتوان بافضاسازی تبلیغاتی ومطبوعاتي در پازلی که میخواهند، قرار داد.
این بار اما روحانی تعجیل نکرد. ابتدا رسانه های بزک کننده آمریکا در ۲۴ساعت گذشته به فضاسازی پرداختند وتوافقنامه ای که متن آن همان فکت شیت آمریکاییها از توافقنامه لوزان است را یک پیروزی بزرگ القا کردند و بعد ازآن بود که امروز دومین نامه سرگشاده روحانی با ادبیاتی تعجب برانگیز درکنار ادعای موفقیت آمیز خواندن توافق اخیر، راه حل موضوع منطقه را نیز دراین مسیر جستجو کرده با این تصور که اینبار پس ازفضاسازی ۲۴ساعته ، دیگر پاسخ رهبری درهمین چارچوب و درتایید توافق امضا شده خواهد بود.

روحاني درنامه خود به رهبر انقلاب نوشت : “این توافق به خوبی نشان داد که ما میتوانیم درعین حفظ عزت کشور وبا رعایت خطوط قرمز نظام، با قدرتهای جهانی وارد گفتگو شویم و بابرخورداری ازاعتماد به نفس مبتنی برحقانیت مواضع وتوانمندیهای دیپلماتیک، قدرتهای جهانی را به پذیرش مواضع منطقی خود ناگزیر سازیم. این دستاورد بی نظیر درتاریخ روابط بین الملل که همه قطعنامه های تهدیدآمیز شورای امنیت را درنتیجه مذاکره کنار مینهد و زمینه را برای همکاری بین المللی – حتی درحوزه هسته ای – میگشاید، درس بزرگی برای منطقه مانیز به همراه دارد که راه حل مشکلات سیاسی منطقه نیز نه باتجاوز وکشتار وتروریسم، بلکه بامذاکره ومشارکت واقعی مردم به دست خواهد آمد.”

اماپاسخ صریح و پرمعنای امام خامنه ای به نامه آقای روحانی، ترک بزرگی در این پروژه ایجاد کرد و عملا فریاد برآورد که ایام جام زهر تمام شده :

جناب آقای رئیس جمهور
با سلام و تحیت وتشکر اززحمات فراوان جنابعالی ، اولا لازم میدانم ازتلاش پیگیر و پرطاقت هیئت مذاکره کننده‌ هسته‌ای صمیمانه تشکر وقدردانی کنم و پاداش الهی رابرای آنان مسألت نمایم ، سپس، به سرانجام رسیدن این مذاکرات، گام مهمی است ، بااین حال لازم است متنی که فراهم آمده بادقت ملاحظه و درمسیر قانونی پیش‌بینی شده قرار گیرد و آنگاه درصورت تصویب، مراقبت ازنقض عهدهای محتمل طرف مقابل صورت گرفته و راه آن بسته شود. به خوبی میدانیم که برخی از ۶ دولت طرف مقابل به هیچ رو قابل اعتماد نیستند .
ازملت عزیز انتظار دارم که همچنان وحدت ومتانت خود را حفظ کنند تا بتوان درفضای آرام وخردمندانه به منافع ملی دست یافت.
والسلام علیکم ورحمة الله
سیّدعلی خامنه اي

درباره نویسنده

با چشمانی باز به دشمنان خیره شوید و آنان را آرام نگذارید که اگر آرام گذارید، لحظه‌ای آرامتان نمی‌گذارند.

مطالب مرتبط

2 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *