هُوَ الَّذي أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدي‏ وَ دينِ الْحَقِّ لِيُظْهِرَهُ عَلَي الدِّينِ کُلِّهِ وَ کَفي‏ بِاللَّهِ شَهيداً | سایت در حال تغییرات ظاهری میباشد!


۲۳۴×۶۰
۲۳۴×۶۰

یک دیدار

حاشیه نگاری دیدار ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه با رهبر معظم انقلاب

۱_ پوتین با تیم حفاظت خود مستقیماً به محل اقامت رهبری رفتند و ابتدا با شخص اول مملکت دیدار کردند . این دیدار میتواند پیامی برای آقای روحانی به همراه داشته باشد مبنی بر اینکه پوتین از عملکرد ایشان در قضیه موافقت ایران با طرح ۵ ساله ۵+۱ در ممنوعیت واردات تسلیحات نظامی در قطعنامه ۲۲۳۱ ،راضی نبوده و رأی مخالف لاوروف در آن جلسه نیز حاکی از این مدعاست و همینطور نشست ایران با کشورهای اروپایی و آمریکا در مورد مسائل سوریه و اتخاذ تصمیماتی که تأمین کنندهء منافع سوریه نبود و همچنین موافقت پذیرش آقا برای پذیرایی مستقیم از پوتین ، این نکته را می رساند که حضرت آقا نیز با بعضی از سیاست های خارجی دولت یازدهم موافق نیستند و با بیان دوبارهء مخالفت مذاکره با آمریکا در بیانات امروزشان در واقع حدس ما را تبدیل به یقین کرده اند .

۲_ هدیهء گرانبهای پوتین که یک قرآن دست نویس و بسیار قدیمی با قدمت بیش از هزار سال که سالها در موزهء آرمیتاژ نگهداری میشد بعنوان سمبل دین مبین اسلام ، به شخص حضرت آقا می تواند بیانگر این موضوع باشد که اصیل ترین و نفیس ترین هدایا باید به اصیل ترین رهبر مذهبی جهان اهدا شود و آنان که خود را محور اسلام در سرزمین وحی میدانند در واقع محور شرارت در دنیا هستند و این یک دهان کجی زیبا به آنان و کسانی که به دنبال ارتباط منفعلانه با آنان هستند ، میتوانست باشد .

۳_ آقا در فرازی از سخنانشان فرمودند که ” امريکايي‌ها هميشه تلاش مي‌کنند رقباي خود را در موضع انفعال قرار دهند اما شما اين سياست را خنثي کرديد . ” این سخن از آن جهت حائز اهمیت است که نشان میدهد روسیه نیز بعنوان یک بازیگردان مهم در محور مقاومت خواهد بود و چه برای حفظ منافع استراتژیک خود و چه در جهت کمک به هم پیمانان منطقه ای خود نقشی اساسی ایفا خواهد کرد و این توطئه که روسیه از پشت با آمریکا تبانی کرده است ، با این سخن حضرت آقا نقش بر آب شد .

۴_ حضرت آقا همچنین در فراز دیگری از سخنان خود به این نکته مهم اشاره کردند که ” رئيس‌جمهور سوريه در انتخاباتي سراسري رأي اکثر مردم سوريه را با ديدگاههاي «سياسي، مذهبي و قومي مختلف» به‌دست آورده و امريکا حق ندارد اين رأي و انتخاب مردم سوريه را ناديده بگيرد   *   درباره سوريه هر راه حلي بايد با اطلاع و موافقت مردم و مسئولان اين کشور دنبال شود .” حال با این نقطه نظر آقا آیا میتوان توجیهی برای شرکت نمایندگان دولت اعتدال در نشست مسائل سوریه پیدا کرد که بر تشکیل دولت جدید و فراگیر در سوریه تأکید داشته اند ؟

۵_ در ادامه رئیس جمهور روسیه با سخنی دوپهلو و کنایه آمیز مبنی بر اینکه ” ما متعهديم که بر خلاف برخي‌ها به شرکايمان از پشت خنجر نزنيم و هيچ‌وقت در پشت پرده اقدامي بر ضد دوستانمان انجام ندهيم و اگر اختلافي هم داشته باشيم، با صحبت به تفاهم برسيم. ” انتقاد زیرکانهء خود را از برخی سیاست های آمریکا و آن دسته از کسانی که به آمریکا دل خوش کرده اند و بر اثر این دلخوشی در حال پشت پا زدن به برخی از آرمانهای خود هستند را اعلان کرد .

درباره نویسنده

کفر متحرک به اسلام میرسد،ولی اسلام راکد،پدر بزرگ کفر است...سلمان ها در حالیکه کافر بودند،حرکتشان آنها را به اسلام و رسول منتهی کرد و زبیرها در حالیکه با رسول بودند،رکودشان آنها را به کفر پیوند زد.کفری که با حرکت ما همراه باشد، وحشتی ندارد؛ وحشت آنجایی است که با رکودها پیوند خورده باشیم. آری!باید مراقب رکودهای دنیا بود که در راس شان دل باختن به زر وزیور وتعریف و دنیاست...و گمراهی ما زمانی است که نه دنبال حقیقتیم،نه یاور حقیقتیم و نه تسلیم حقیقت.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *